Bylo nebylo …

Znáte ty pohádky, kde princezna najde prince, její otec král mu ji dá za ženu a žijí spolu až do smrti? Já spoustu a jako dítě jsem je do jedné milovala. Až časem jsem pochopila, že takhle jednoduché jsou jen pohádkové příběhy. Má opravdová pohádka by byla asi taková…

Žila byla jednou jedna princezna. Drobná, nebojácná s prořízlou pusou a velkými sny. Její opravdový otec-král žil v království Za devatero horami se svou již druhou královnou a její opravdická matka-královna žila v království Nedaleko se svým druhým králem. Princezna měla sestru, která žila v pořadí již v druhém království a měla z každého království jedno princátko.

Princezna neměla úplně lehké dětství ani dospívání a možná právě proto ji tolik překvapilo, když se náhodou seznámila s vysněným princem ze sousedního království. Jeho královská rodina byla také trošku komplikovaná. Rozvedená královna matka, zakletý první král, nový král,  vlastní sestra, nevlastní sestra. Jak už to bývá…

Byla to láska na první pohled! Jen ona a on! Tedy skoro….tady musíme zpomalit. Princ měl totiž, jako každý v této pohádce, historii. A tak si s princem princezna vzala dvě spanilé princezničky, ex-princeznu, ex-tchyni s ex-tchánem, ex-švagrovou a ex-švagra a celou truhlici ex i neex potíží … jinými slovy: drak na sebe nenechal dlouho čekat.

Pokud jste na tomto blogu asi znáte zase jinou pohádku-nepohádku😊

Jako malá jsem považovala Sněhurku za drámo. Teď už vím, že čarodějnice s otráveným jablkem je v podstatě pohoda!

Vítejte tedy na mém blogu, který je zpovědí dcery a nevlastní dcery, maminky a nevlastní maminky, tety a nevlastní tety, druhé snachy a co já vím, co ještě. Je o vítězstvích i prohrách, o štěstí i slzách, prostě o životě a o tom, jak krásný i s tím extra závažím – nevlastním rodičovstvím – může být!

Na mém blogu najdete články, fotky, videa, odkazy k tématu nevlastního rodičovství, komponované rodiny, výchovy dětí a ke všemu, co se toho dotýká. Něco bude (snad) zajímavé, něco nudné, něco trapné, něco veselé a něco smutné, něco přes čáru a něco úplně mimo:-) Jo a všechno bude gramaticky nesprávně – píšu v letu, většinou na iPhonu a moc nekontroluju.

Vše ale bude upřímné a pravdivé❤️.

Pokud se vám bude něco líbit, sdílejte a přijďte zas. Pokud se vám něco líbit nebude, napište mi!

Příjemné čtení a hlavu vzhůru! Nejste v tom samy.❤️

2 Comments

Leave a Reply