Co letos dětem pod stromeček?

A zase si lámeme všichni hlavu s tím, co pořídit děťátkům k Vánocům. Jakou novou super hračku z reklamy, jaký nový mobil, jakou vychytávku. Ideálně aby to nebylo moc drahé ale ani levné, nebo to neměly všichni … ale oni to vlastně chtějí, protože to dostanou všichni.

Mám tady takové soukromé doporučení pro stepmaminky, co dětem letos nadělit.

Myslím, že děti nepotřebují novou Barbie, ani iPhone, ani spidermana, co dělá opravdické pavučiny nebo soba, co kadí (prý letošní hit).

Myslím, že děti potřebují, a to nejen na Vánoce, strávit, co nevíce času s těmi, které milují a kteří milují je, se svou rodinou.

Věnujte dětem to nejcennější, co máte. Váš čas a vaši nedělenou pozornost. Vaši plnou přítomnost a upřímný zájem. Bez televize, bez mobilu, bez Facebooku.

Buďte spolu, lenošte spolu, bavte se spolu, hrajte si spolu, povídejte si spolu, někam vyrazte spolu, žijte spolu. Přijde doba, kdy dáte cokoli za to aby s vámi děti chtěly trávit čas, ale to už bude pozdě. Nepromarněte ten čas teď.

Děti netrápí, že nemáte nablýskanou domácnost nebo, že nemáte napečeno 15 druhů cukroví, nebo, že je šmouha na okně. Děti trápí, že nejste s nimi, nejste pro ně a nejste jejich. Zkuste nevrazit děti babičce, či tetičce, nezapnout jim tablety, nepustit televizi a mít pokoj.

Začněte zrovna na Vánoce, je to dobrá příležitost! A užijte si to! 😊

Leave a Reply