Virová hloupost zabíjí

Covid 19 změní celý svět. Změní životní styl, osudy, příběhy a vesmíry jednotlivých lidí.

To je jistá a blízká budoucnoct. Teď je tu ale realita. Realita ve které je třeba vzít do hrsti rozum ale hlavně zodpovědnost vůči svému zdraví a životu a životu a zdraví všech ostatních.

A to je právě kámen úrazu. Lidé nejsou zvyklí být zodpovědni za své zdraví. Je mi zle, jdu k doktorovi, dostanu pilulku, tu spolknu, bude mi líp. Hotovo. K čemu společenská zodpovědnost? Tahle zaběhnutá “ovčí” logika přestala platit ze dne na den.

Každý z nás je zodpovědný za své chování v epidemické době a jeho chování doslova omezuje nebo ohrožuje zdraví i životy ostatních. Překvapivě i přes mediální masáž o počtech mrtvých ve světě, predikcích a návodech, jak se chovat se vždy najdou jedinci, kteří budou porušovat jakákoli doporučení a tím pomáhat šíření viru.

Jaké je vysvětlení pro lyžovačku v epicentru epidemie? Pro návštěvy dětí po uzavření škol? Pro setkání široké rodiny? Vysvětlením je bohužel obyčejná, nesmrtelná lidská HLOUPOST. Ta hloupost, která rozšířila vir z Číny do Evropy, z Itálie do Česka. Ta hloupost, kvůli které musí vláda sahat k extrémním opatřením. Je skupina populace, která nepochopí závažnost situace, dokud nebude armáda v ulicích. ALE opravdu to pochopí poté? Říkám tomu Virová hloupost. (V USA mají příznačnější označení COVidiots.)

Nebudou náhodou ti samí lidé, kteří podceňovali situaci před týdnem podceňovat i současná a budoucí nařízení a doporučení. Části z nich to se zpožděním dojde ale většina bude pokračovat v tažení hlouposti a šíření.

Dopady virové hlouposti na střídavku

Představte si situaci, kdy se snažíte maximálně ochránit svou rodinu. V rámci strategie “social distance” se izolujete od zbytku světa, vybavíte se ochrannými prostředky a přizpůsobíte životní styl době virové. Chráníte tím sebe, svou rodinu ale také rodinu biomatky i ji samotnou. Jmenuje se to inteligentní zodpovědnost.

Na straně biomatky narazíte na exemplární příklad Virové hlouposti. Do jaké se dostanete situace? Vaše opatření k ochraně rodiny byla k ničemu. Pokud se k vám dostane dítě, které bylo vystaveno nechráněnému režimu, ohrožuje celou vaši rodinu. Přesně tu situaci teď řeším. Já, má maminka, tatínek i babička jsme ze zdravotních důvodů v nejrizikovější skupině, co se těžkého průběhu COVID19 týče. Má snaha o izolaci a minimalizaci rizika pro mou rodinu je v tahu. Zničila ji biomatka svou Virovou hloupostí.

Měla jsem to předpokládat? Dá se to předpokládat? Koho by napadlo, že matka rakovým způsobem ohrozí své děti a celou rodinu. Kdybych to bylo obráceně, já byla rozvedená a nevlastní matka mých dětí nedodržela základní nařízení a ohrozila moje dítě i mě na životě…? Nemůžu ani napsat, co při té představě cítím.

Co tedy dělat ve střídavé péči a všech komponovaných rodinách při epidemii?

Existuje jediná cesta. Děti musí zůstat u jednoho z rodičů. Pokuste se společně vybrat tu stranu, která dokáže lépe ochránit dítě i sama sebe a celou rodinu. Na dobu epidemie musíte zapomenout na spravedlnost a stýskání. Teď jde o jiné hodnoty. Řeším stejně se svými dětmi, jsou u nás po dobu nejhoršího šíření. Dodržujeme přísnou karanténu. Žijeme na našem “ostrově”, nikoho na něj nepouštíme, nikam z něj neodcházíme. Chráníme sebe a všechny kolem nás. Snad není už pozdě:-/

Nedovolte aby kdokoli ohrožoval vaše vlastní či nevlastní děti záměrně či z hlouposti. Bio rodiče nemusí chtít vždy pro dítě to nejlepší. Děti se neochrání. Je to na nás.❤️

Leave a Reply