Bio kopírky

Od naskočení do vlaku nevlastního rodičovství jsem (mimo hromady jiného) řešila, jak bych asi jen mohla motivovat biomatku k různým krokům, či postupům v péči o děti. Vzhledem k nenávisti, kterou ke mně chová nebylo nikdy možné něco doporučit, či o to požádat. Nepodařilo se nikdy. Vždy udělala opak toho, čeho jsem se pokusila docílit.

Pak jsem ale od svého kouče dostala radu k nezaplacení. Vyzkoušela a funguje dokonale.

Žárlivost mezi ženami má totiž jednu velmi dobře použitelnou stránku. Když žena na jinou ženu žárlí, snaží se jí vyrovnat a napodobuje to, co dělá. Ze začátku jsem se s tou strategií nechtěla smířit a trvalo, než jsem překousla, že mě někdo – zrovna biomatka – ve všem napodobuje. Zvláště, když se to přehouplo i do účesu a oblékání :-/ . Ale co! Pro děti je to rozhodně přínosné. Je to jedna z věcí, kterou se nikdy nedozvědí. Je jen pro mě a teď pro Vás.

Chcete-li motivovat bio k něčemu, co by sama neudělala, udělejte to první a neservírujte to na stříbrném podnose i s oblohou. Chcete aby brala děti na výlety, do kina, do zoo, za uměním, tvořila, vařila, pekla, sportovala, koupila toto či tamto, zaměřila se tím či oním směrem?

Udělejte to sama první a opakovaně. Zásobte ji fotkami, videi a zážitky dětí. (další využití sdíleného alba viz: Využijte sociální sítě ) Nezapomeňte také vždy ukázat, kde a co přesně, ať to není složité.

Zaručuji, že dříve nebo ozději Vás zkopíruje. Čím více Vás nemusí, tím dříve to bude:-)

Kopírkám zdar!

Leave a Reply