O projektu

O projektu Stepmaminka

Stepmaminka má za cíl otevřeně hovořit o tématu navlastního rodičovství, o problémech dětí z rozvedených rodin, o komunikaci mezi vlastními a nevlastními rodiči, o specificích výchovy dětí v komponovaných rodinách, o rozčarování i obětech, které nevlastní rodiče zažívají a přináší. O všem o čem se zas tolik nemluví a mluvit by se mělo. 

Přeji si zviditelnit toto téma ve veřejném prostoru, vyzdvihnout zásluhy nevlastních rodičů a změnit klasický pohled na macechy i otčími. 

A protože nechci jen psát a blogovat a zpovídat se a polemizovat, založila jsem Nadační Fond Stepmaminka, který pomáhá dětem z rozvedených a komponovaných rodin. 

Vítejte také na mém blogu, který je zpovědí dcery a nevlastní dcery, maminky a nevlastní maminky, tety a nevlastní tety, druhé snachy a co já vím, co ještě. Je o vítězstvích i prohrách, o štěstí i slzách, prostě o životě a o tom, jak krásný i s tím extra závažím – nevlastním rodičovstvím – může být!

Na mém blogu najdete články, fotky, videa, odkazy k tématu nevlastního rodičovství, komponované rodiny, výchovy dětí a ke všemu, co se toho dotýká. Něco bude (snad) zajímavé, něco nudné, něco trapné, něco veselé a něco smutné, něco přes čáru a něco úplně mimo:-) Jo a všechno bude gramaticky nesprávně – píšu v letu, většinou na iPhonu a moc nekontroluju.

Vše ale bude upřímné a pravdivé❤️.

Pokud se vám bude něco líbit, sdílejte a přijďte zas. Pokud se vám něco líbit nebude, napište mi!